Domů

Adopce - Lilian Susan Njoki

Zpět
Číslo dítěte: 40189
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Judy Wanjera Muchemi, nar. 1979, příležitostné práce
Otec: Benard Muchemi, nar. 1976, mechanik
Opatrovník: -
Popis situace: Lilian žije s oběma rodiči. Má 2 bratry: Chada a Armanyho. Všichni chodí do školy. Otec je mechanik a maminka má jen příležitostné práce. Měsíčně má rodina příjem kolem 8000 Ksh. Bydlí v pronájmu ve 2 místnostech polohliněného domku. Doma vaří na petrolejovém vařiči, svítí elektřinou a vodu si nosí z nedalekého vrtu. Lilian má zdravotní problémy s očima.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.