Domů

Adopce - Laban Rano Karuma

Zpět
Číslo dítěte: 40319
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Reuben
Země: Kenya
Matka: Purity Wakera, nar. 1974, žena v domácnosti
Otec: Daniel Karuma, nar. 1967, příležitostná práce
Opatrovník: -
Popis situace: Chlapec se narodil jako třetí z 5 dětí. Jeho biologický otec byl velmi hrubý (násilnický) a tak se rodiče rozvedli. Matka se znovu vdala. Matka chlapce dříve prodávala u silnice hranolky, ale během smažení se několikrát spálila a tak je nyní v domácnosti. Otčím chlapce pracuje příležotostně na stavbách, aby užvili rodinu. Dva sourozenci chlapce bydlí se svou babičkou ve slumu v oblasti města Nairobi. Chlapec a jeho 2 sourozenci bydlí s jejich rodiči v dvoupokojové domě ve slumu v oblasti Nairobi.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.