Domů

Adopce - Violet Ndungwa Mukonyo

Zpět
Číslo dítěte: 40400
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Agnes Mukonyo Mutuku, nar. 1978, pouliční prodej
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Violet žije s matkou a bratrem Pharrelem, který je také v programu. Maminka má příležitosné práce a vydělá asi 3000 šilinků (600kč) za měsíc, což nestačí na všechny potřebné výdaje. Rodina žije v pronájmu o jedné místnosti, doma vaří na vařiči, svítí petrolejkami a vodu berou z kohoutku. V roce 2018 dostuduje Violet SŠ a proto naléhavě hledá adoptivního rodiče, který by jí finančně vypomohl s navazujícím studiem.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.