Domů

Adopce - Victoria Muthini Ngao

Zpět
Číslo dítěte: 40404
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Machakos Kathiani
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Rael Ndunge Ngao, nar. 1956, farmář
Popis situace: Victoria žije u bratra, protože oba rodiče jí zemřeli. Matka v roce 2006 a otec v roce1999. Bratr má již vlastní rodinu a ostatní sourozenci žijí také samostatně. Měsíční příjem bratra je asi 1600 šilinků (cca 400kč). Celkem 5 lidí bydlí v domku o 3místnostech. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu nosí z řeky.
Kontakt: Anna Troligová, anna.troligova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 744 319

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.