Domů

Adopce - Kevin Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 40536
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Josafina Aoko, nar. 1955, farmář
Popis situace: Kevin chodí na střední školu, do 1.třídy, narodil se v roce 1995 na vesnici Karapul, žije se svou tetou Elisabet Oba jeho rodiče zemřeli, otec v roce 1997 a matka v roce 2004. Elisabeta si vzala sourozence Kevina, 2 sourozenci Kevina jsou také v programu adopce na dálku, Kevin a jeho sourozencí žijí spolu se svými bratrani a sestřenicemi. Všichni společně žijí v hliněném domě v třípokojovém bytě, který je jejich. Vaří ohni, ke svícení používají petrolej a vodu získávají z přehrady. Všichni přežívají na měsíčním průměrném příjmu 1000 khs.Kevin má velmi citlivou pokožku a trpí často alergiemi. Kevin má rád jízdu na kole, čte romány a cestuje. Kevin je zdravý chlapec.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.