Domů

Adopce - Asenath Jacqueline Apiyo

Zpět
Číslo dítěte: 40562
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Soweto
Země: Kenya
Matka: Josephine Achiengi, nar. 1979, domácí práce
Otec: Cabel Otieno, nar. 1974, průvodčí
Opatrovník: -
Popis situace: Asenath má dvojče Felixe ( také v programu adopce pod číslem 40563) a ještě jednoho sourozence, který chodí do školy. Rodiče mají jen příležitosné práce a měsíční příjem dohromady kolem 8000 Ksh (cca 1600 Kč). Bydlí v pronájmu za 2000 Ksh, v jedné místnosti bydlí celkem 5 lidí. Vaří na vařiči, svítí petrolejkami a vodu berou z rozvodné sítě. Chlapec rád hraje netball a ve škole se rád dozvídá nové věci. Rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.