Domů

Adopce - Faith Mueni Kioko

Zpět
Číslo dítěte: 40650
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Josphine Kioko, nar. 1974, farmářka
Otec: Francis Kioko, nar. 1979
Opatrovník: -
Popis situace: Faith žije jen s matkou a nevlastním bratrem Josephem (3 roky). Bydlí ve 2 místnostech v cihlovém domku své babičky, která zemřela 2010. Žije s nimi mladší strýc (31 let), který je učitel na ZŠ. Faithin otec nežije s rodinou od r. 2006 a nezajímá se o ně. Dívka je zdravá a ráda čte povídky. Doma vaří na dříví a svítí petrolejkami, vodu čerpají ze studny.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.