Domů

Adopce - James Mutunga Mutinda

Zpět
Číslo dítěte: 40660
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Rebecca Kamene Mutinda, nar. 1963, farmářka
Otec: Samuel Mutinda Ngui, nar. 1946
Opatrovník: -
Popis situace: Jamesův otec zemřel v r. 2002 a zanechal ji v péči matky, kterou podporuje jeho starší bratr, její švagr. Chlapec má ještě 3 sourozence. Již dokončili ZŠ a hledají si alespoň příležitostné práce, aby pomohli své matce. Matka s Jamesem žijí v cihlovém domku o 3 místnostech. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu nosí ze studny. Chlapec rád pomáhá své matce. Až vyroste, rád by se stal automechanikem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.