Domů

Adopce - Harrison Nzioki Mutuku

Zpět
Číslo dítěte: 40693
Chlapec,
Adoptován
Harrison Nzioki Mutuku je v programu adopce od roku 2006 a dnes navštěvuje školu Kenyatta University.
Město, čtvrť: Kathiani Kauti
Země: Kenya
Matka: Annah Syombau Mutuku, nar. 1973, farmářka
Otec: Joseph Mutuku Musyoki, nar. 1972, farmář
Popis situace: Harrison žije s rodiči a prarodiči a má 3 sourozence. Babička má dýchací problémy a zdravotní problémy má i bratr Ibrahim. Tatínek je také často nemocný. Rodina žije ve vlastním domku o 2 místnostech, celkem 8 lidí. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu nosí ze studny. Dítě je zdravé. Chlapec ukončil střední školu s velmi dobrým výsledkem B (naše 2) a dostal se na vysokou školu Kenyatta University, kde by měl studovat 4-letý bakalářský obor Bachelor of Science na katedře School of Pure and Applied Sciences. Chlapec dostal státní stipendium, ale to mu na pokrytí školních nákladů nestačí, v prvním roce studia totiž ztratil adoptivního rodiče. V současné době má přerušená studia a čeká na dalšího adoptivního rodiče. Potřeboval by podporu min. 14,400 Kč/600 Eur za rok.
Kontakt: Barbora Mrňáková, barbora.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 431 336

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.