Domů

Adopce - Emma Myambura

Zpět
Číslo dítěte: 40701
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Nyambura
Země: Kenya
Matka: Janeffer Wambui, nar. 1978, v domácnosti
Otec: James Kariuki, nar. 1974, zedník
Popis situace: Emma žije s oběma rodiči a sestrou Caroline Wanjiru. Otec vydělá asi 5000 šilinků (cca 1250 Kč) za měsíc, což na potřeby rodiny plně nestačí. Dívka ráda čte a jezdí na kole. Je zdravá a až vyroste, chtěla by být učitelkou. Doma vaří na kamnech, svítí petrolejem a vodu berou z vodovodu. Za jednu místnost, v které tato čtyřčlenná rodina bydlí, platí měsíčně nájem 1500 šilinků. Dívka ráda hraje netball a ve škole ji nejvíce baví školní dramatický festival. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.