Domů

Adopce - Bovin Iritu

Zpět
Číslo dítěte: 40725
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Reuben
Země: Kenya
Matka: Naomi Oside, nar. 1982, odešla od rodiny
Otec: -, tesař
Opatrovník: -, v domácnosti
Popis situace: Bovin žije s otcem, nevlastní matkou a dvěma sourozenci v pronájmu v jedné místnosti. Jeho rodiče se rozešli v r. 2003, matka se na péči o děti nijak nepodílí. Otec pracuje příležitostně jako tesař, jeho příjem je pouze 5000 šilinků (asi 1250 Kč) měsíčně, což na potřeby rodiny a domácnosti nestačí. Nevlastní matka je v domácnosti. Doma vaří na dřevěném uhlí a svítí petrolejkami. Vodu kupují od prodavačů vody. Chlapec rád hraje fotbal. Má dva sourozence, kteří jsou také v adopcích - Godfreyho (40722) a Mauline (40728). V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.