Domů

Adopce - Racheal Khalista

Zpět
Číslo dítěte: 40770
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: -, uklízí
Otec: Euerline Otengo, nar. 1968
Popis situace: Rachel se narodila r. 2000 a má 2 sourozence: Peggy a Ashley. Matka je vychovala sama. 4členná rodina bydlí v pronájmu v domku, kde vaří na vařiči na dřevěné uhlí a svítí elektřinou. Vodu nosí z vodovodu. Matka vydělá úklidem kolem 8,000 Ksh měsíčně. V roce 2018 by měla dívka nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.