Domů

Adopce - Allan Muchemi

Zpět
Číslo dítěte: 40788
Chlapec,
Adoptován
Allan Muchemi je v programu adopce od roku 2006 a dnes navštěvuje školu Kirimara High School.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Agnes Nyawera, nar. 1981, prodává zeleninu
Otec: Antony Njenga, nar. 1981, nežije s rodinou
Popis situace: Allan se narodil 22. září 2000. Má sestru Joyce, která chodí také do školy. Bydlí v jedné místnosti v pronájmu jen s matkou, která prodává zeleninu. Vaří na vařiči a svítí elektřinou. Vodu berou z vodovodu. Příjem matky nestačí na vzdělání dětí a potřebu domácnosti. Allan je zdravý. Chlapec rád sleduje filmy a ve škole ho baví dramatický kroužek. Rád by se stal pilotem V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.