Domů

Adopce - Rehema Mumba

Zpět
Číslo dítěte: 40841
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Furaha Chita, nar. 1981, farmářka
Otec: -, řidič
Opatrovník: -
Popis situace: Dítě bydlí s oběma rodiči, otec je živitelem rodiny a měsíčně vydělá 2500 Ksh, je na něm závislých 5 lidí. Bydlí ve vlastním tří pokojovém domě, k vaření použivají oheň a vodu získávají z vodovodu. Dítě je náchylné na zimu a trpí často asmatyckými záchvaty protože je jejich dům ve špatném stavu. Dívka ráda čte a ve škole ji nejvíc baví skupinové práce. Ráda by se stala doktorkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.