Domů

Adopce - Nicola Awuor

Zpět
Číslo dítěte: 40870
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Nyabondo
Země: Kenya
Matka: Clemetina Auma, kadeřnice
Otec: -, opravuje telefony
Opatrovník: -, nar. 1949, drobný zemědělec
Popis situace: Nicola se narodila 10. 7. 2002. Její matka je kadeřnice, Otec, který opravuje telefony, si matku nikdy nevzal, opustil ji a rodinu nepodporuje. Nicol nyní žije u babičky (nar. r. 1949), která farmaří na venkově. Matka příležitostně posílá babičce nějaké peníze. Babička má hliněný domek s plechovou střechou o třech místnostech. Bydlí s nimi také Nicolina starší sestra Christine Adhiambo (nar. 1996). K vaření používají dřevo, svítí petrolejkou a vodu čerpají a nosí z vrtu. Nicol má problémy s ušima. U lékaře byla, ale zatím bez výsledku. Zdravotní problémy měla už dříve, v roce 2010 byla na operaci s nádorem v krku. Dívka ráda hraje volejbal s příteli a ve škole ji nejvíc baví debatní kroužek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.