Domů

Adopce - Kevin Odiwuor

Zpět
Číslo dítěte: 40873
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Nyabondo
Země: Kenya
Matka: Juditt Adhiambo, nar. 1973, prodává zeleninu
Otec: George Olero, nar. 1954, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Kevinův otec zemřel v r. 2008. Má 4 sourozence: Donalda, Derica, Felixe a Dancan. Všechny chodí do školy. Měsíčně musí vyžít z asi 4,000 šilinků (cca 1000 Kč). 7 lidí včetně jednoho sirotka bydlí v příbytku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Kevin má problémy s žaludkem a byl u něj diagnostikován tyfus. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví studium divokých zvířat. Rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.