Domů

Adopce - Asbeta Amondi

Zpět
Číslo dítěte: 40891
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Pamela Achieng Onyango, nar. 1974
Otec: Samwel Onyango, nar. 1964, mlynář
Opatrovník: -
Popis situace: Asbeta chodí do 5. třídy Ongoro Academy. Bydlí s oběma rodiči a 6 sourozenci: Caroline 19 (na SŠ), Felix 14, Rehema 10, Rynard 8, Jack 4 a Viola 1. Měsíčně má rodina příjem asi 5000 šilinků (cca 1250kč). Ve dvou místnostech z hlíny a vlnitého plechu žije 9 lidí. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z pramene. Dívka je zdravá. Dívka chodí do 3. ročníku střední školy, k jejímu dokončení jí tedy zbývá jeden rok (stav 2017).
Kontakt: Barbora Mrňáková, barbora.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 431 336

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.