Domů

Adopce - Mumbua Paul

Zpět
Číslo dítěte: 40908
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Makueni Muthyoi
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Paul, nar. 1977, v domácnosti
Otec: Paul Ngumu, nar. 1970, drobný farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Mumbua má starší sestru Glorii a mladšího bratra Kevina. Žijí s rodiči a prarodiči ve východní části Keni, kde není dobré podnebí pro zemědělství. Na živobytí a školní poplatky vydělávají pěstováním a prodejem ovoce. Ačkoliv je Mumbua ve škole pomalejší, rodina si velmi váží pomoci, které se Mumbuovi díky programu adopcí dostává. Dívka si ráda hraje s kamarády a ve škole ji nejvíc baví vědecký kroužek. Ráda by se stala inženýrkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 7. třídy základní školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.