Domů

Adopce - Samuel Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 40925
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kianda
Země: Kenya
Matka: Markoline Atieno, nar. 1972, v domácnosti
Otec: Francis Owino, nar. 1970, podniká
Opatrovník: -, nar. 1978
Popis situace: Samuel se narodil 22. 4. 2000 a má 5 dospělých sourozenců: Esther, Jackline, Caroline, Everline a Nerea. Všichni žijí s rodiči na venkově ve 2 místnostech polohliněného domku v pronájmu. Vaří na dřevěném uhlí a svítí elektřinou, vodu berou z vodovodu. Otec vydělá asi 9000 Ksh měsíčně drobným podnikáním-prodejem. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.