Domů

Adopce - Khadija Kaulu

Zpět
Číslo dítěte: 40962
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Mbodze Kaulu Tangai, nar. 1976, drobné zemědělství
Otec: Kaulu Tangai Kobe, nar. 1962
Opatrovník: -, drobné zemědělství
Popis situace: Dítě bydlí se svými rodiči v jejich hliněném domě, vaří na ohni a vodu nosí z vodovodu. Otec je hlavním živitelem rodiny, prodává palmové víno, takže jeho práce spočívá v tom, že šplhá po palmových stromech. Matka pracuje v domácnosti. celkový přijem rodiny bývá kolem 2000 šilinků měsíčně. Rodiče živí 9 dětí a jsou negramotní, proto je podpora přo studiu pro Khadiju tak důležitá.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.