Domů

Adopce - Zainabu Chizi Chita

Zpět
Číslo dítěte: 40971
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Kanze Chita, žena v domácnosti
Opatrovník: Furah Chita, nar. 1981
Popis situace: Dívka bydlí se svou starší sestrou Furahou. Její rodiče jsou ještě naživu, ale jsou příliš staří. Sestra se stará o pět dětí a měsíčně vydělá 1 500 Ksh. Je pro ni velmi stresující živit tak velkou rodinu a posílat děti školy. Má vlastní dvoupokojový hliněný domek. Vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z kohoutku. Dívka ráda hraje hry a ve škole ji nejvíc baví kroužek poezie. Ráda by se stala krejčí. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Ljuben Nunev, ljuben.nunev@adopceafrika.cz, tel. +420 604 574 636

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.