Domů

Adopce - Mwalimu Samson Chikumbo

Zpět
Číslo dítěte: 41005
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa -
Země: Kenya
Matka: Halma Samson Chikumbo, nar. 1957, příležitostné práce
Otec: Samson Chikumbo Bunguu, nar. 1950, bez práce
Popis situace: Mwalmu žije s oběma rodiči v jejich vlastním hliněném domku o jedné místnosti. Vzhledem k tomu, že otec je vážně nemocný, musí matka uživit ze svého platu 12000 Ksh měsíčně celou svou 8-člennou rodinu. Většina peněz jde přitom na školní poplatky a někdy je problém, aby zbyly nějaké peníze na jídlo. Na vaření používají dřevo, svítí petrolejkou a vodu berou z vodovodu. Dítě má astma. Chlapec rád pomáhá rodičům a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.