Domů

Adopce - Maraga Washe

Zpět
Číslo dítěte: 41049
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Mwawesa
Země: Kenya
Matka: Saumu Washe, nar. 1971, v domácnosti
Otec: Washe Konde, nar. 1963, drobný rolník
Opatrovník: -
Popis situace: Maraga žije s oběma rodiči, jejichž společný čistý měsíční příjem je 6000 ksh. Žijí ve vlastním hliněném trojpokojovém domě se sedmi závislými osobami. Na vaření používají dřevo, na svícení petrolejku a vodu z kohoutku. Dítě je v dobrém zdravotním stavu. Otec je živitel rodiny. Občas, když vydělá málo, jsou děti bez jídla. Jeho snem je stát se někým, kdo by mohl pomáhat ostatním rodinám nebo lidem, kteří potřebují pomoci. Chlapec rád poslouchá muziku a až vyroste, rád by se stal mechanikem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.