Domů

Adopce - Francis Osore Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 41094
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Mwiki
Země: Kenya
Matka: Stela Adhiambo Onyango, nar. 1978, prodává ryby
Otec: Charles Onyango Osore, nar. 1972, tesař
Popis situace: Francis se narodil v roce 2001 a má 3 sourozence (2 starší sestry Faith a Anne; 1 mladšího bratra Gegion). Spolu s rodiči bydlí ve slumu v dvoupokojovém domku. Matka prodává ryby a otec je tesař. Bohužel ale nemá stálou práci. Průměrný měsíční příjem rodiny je 10 000 KES (přibližně 2250 Kč). Baví ho jezdit na kole, číst knížky a hrát fotbal. Ve škole navštěvuje skautský kroužek a až vyroste, chtěl by být policajtem. V roce 2018 by měl nastoupit do ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.