Domů

Adopce - Steven Macharia Kihonge

Zpět
Číslo dítěte: 41127
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Grace Muthoni Kihonge, nar. 1966, Pomocnice v domácnosti
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Chlapec se narodil jako čtvrtý ze 6 dětí. Všichni bydlí ve dvoupokojovém domě ve slumu v Nairobi. Jeho starší bratři si vydělávájí příležitostnou prací, aby pomohli matce uživit rodinu. Matka chlapce pracuje jako pomocnice v domácnosti a pere oděvy pro ostatní rodiny, aby vydělala na živobytí. Matka je svobodná, každé ze 6 dětí má jiného otce, a žádný z otců na svého potomka nepřispívá.
Kontakt: Anna Troligová, anna.troligova@adopceafrika.cz, tel. +420 722 744 319

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.