Domů

Adopce - Goreti Ruth Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 41168
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Eunice Atieno, nar. 1973, zemřela
Otec: zemřel, zemřel
Opatrovník: -, prodává kaši/ugali
Popis situace: Goretti žije od smrti rodičů u tety. Matka zemřela v r. 2006. Příjem rodiny je asi 6000 KSH (cca 1500 Kč) a sotva stačí na základní potřeby. Bydlí v jedné místnosti v pronájmu, vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkami a vodu kupují od pouličních prodejců vody. Goretti má ráda atletiku a ráda čte, Je zdravá. Až vyroste, ráda by se stala moderátorkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.