Domů

Adopce - Nashon Ali Kabala

Zpět
Číslo dítěte: 41178
Chlapec,
Adoptován
Nashon Ali Kabala je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Raila Educational Centre.
Město, čtvrť: Nairobi Kibera
Země: Kenya
Matka: Violate Makalwa, nar. 1977
Otec: James Makutwo, nar. 1973, vyrábí věci z kovu
Opatrovník: -
Popis situace: Nashon Ali Kabala chodí na ZŠ Olympic Primary school. Narodil se 20. 9. 1998. Žije ve slumu Kibera v Kisumu Ndogo s oběma rodiči. Má tři sourozence: Henry Abisai nar. 1996, Dorcas Andai nar. 1997 a Perusi M. Ombitsa nar. 2012. Měsíčně má rodina příjem asi 8,000 Ksh. Bydlí v pronájmu, kde vaří na petrolejovém vařiči a dřevěném uhlí. Svítí petrolejkou a vodu nosí z vodovodu. Dítě je zdravé. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví studium divokých zvířat. Až vyroste, rád by se stal ochráncem parku. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.