Domů

Adopce - Seleh Wanga

Zpět
Číslo dítěte: 41213
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: Asha Akinyi Wanga, nar. 1974, farmaří
Otec: Hamisi Seleh Wanga, nar. 1939, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Saleh se narodil 4. 2. 1999 a má 4 sourozence: Hasmin, Karim, Zaina a Barack, všichni chodí do školy. Žijí s rodiči v hliněném příbytku na venkově v 1 místnosti, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Rodiče farmaří a vydělají asi 6000 Ksh za měsíc. Saleh je zdravý. Chlapec rád pomáhá prarodičům s farmařením a ve škole ho nejvíc baví čtení knih. Až vyroste, rád by se stal úředníkem v zeměděství. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.