Domů

Adopce - Kenedy M. Khaoya

Zpět
Číslo dítěte: 41224
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, farmaří
Opatrovník: Dinah N. Wanjala, nar. 1956, farmaří
Popis situace: Kennedy se narodil 20. 10. 1996 a má 4 sourozence: Erick, Lydia, Francis a Francisca a všichni chodí do školy. Matka již nežije a zůstávají u babičky na venkově. Otec pracuje ve městě. Bydlí ve 4 místnostech v hliněném příbytku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z nedalekého vrtu. Kennedy je zdravý. Chlapec se rád stará o krůty a ve škole ho nejvíc baví fotbal a zemědělství. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.