Domů

Adopce - Elizabeth S. Sumba

Zpět
Číslo dítěte: 41229
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Alice N. Juma, nar. 1972, drobný prodej
Popis situace: Elizabeth je sirotek a má 4 sourozence. Všichni žijí s tetou, která se jich ujala po smrti rodičů. Teta je drobná obchodnice a měsíčně vydělá asi 4500 Ksh. Celkem živí 10 lidí a všichni bydlí ve 2 místnostech hliněného domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Elizabeth je zdravá a ráda chodí do školy. Dívka ráda pomáhá rodičům a ve škole ji nejvíc baví čtění knih. Ráda by se pracovala v IT. V roce 2018 by měla nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.