Domů

Adopce - Philip Ngutu

Zpět
Číslo dítěte: 41272
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: Christine Takaa, nar. 1980, prodává ryby
Otec: -, žijí odděleně
Opatrovník: -, nakládá dříví
Popis situace: Mohammed žije u strýce, který je jeho opatrovník, protože maminka pracuje na ostrově a nemůže zůstávat se svými dětmi. Mohammed má dva mladší sourozence: Odera a Peris. Strýc má vlastní děti a jedno z nich, Rony, je také v programu pod č. 40609. Má jen příležitostnou práci, kdy nakládá dříví na náklaďáky, pro zákazníky, kteří si je kupují jako stavební materiál.Výdělek ale nestačí na uživení rodiny a školné pro děti. Chlapcova matka prodává ryby na ostrově Migingo a sotva uživí sebe a děti. Chlapec má rád fotbal a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.