Domů

Adopce - Samuel Macharia

Zpět
Číslo dítěte: 41287
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Kayole
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: -, drobný podnik
Popis situace: Samuel Macharia Njoki se narodil 6.5.1999 v Nairobi Kayole Estate a je sirotek. Jeho matka zemřela a nebyla vdaná. Tak se o něj stará teta. Má dva bratrance: Grace Mukoiri N, 18 let a je na střední škole, Kadmen Obula má 7 a je v Kag škole. Jejich měsíční čistý příjem je 3500KSH. Žijí ve zděném domě, v jednom pronajatém pokoji. Používají sporák na vaření, elektřinu na světlo, kohoutkovou vodu na vaření, pití a praní. Dítě je zdravé. Chlapec má rád sledování filmů a ve škole ho nejvíc baví dramatický kroužek. Až vyroste, rád by se stal manažerem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.