Domů

Adopce - Danieli Wafula

Zpět
Číslo dítěte: 41308
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Felesia Wafula, prodává zeleninu
Otec: Moses Wafula, nezaměstnaný
Opatrovník: -
Popis situace: Daniel Wafula se narodil 10.8. 2000 a žije v okrese Tranzoia, Kitale Kiminini Matunda s rodiči a sourozenci: Rabbeca Wafula 8, který je také v adopci pod č. 41309 ,Linet Nafula 19, která nechala školu a je doma, Emmily Simiyu 13. Většina z nich chodí do školy. Otec nemá práci a maminka prodává zeleninu a živí tak 6člennou rodinu. Bydlí ve vlastním domku z hlíny ve 3 místnostech s příjmem asi 3,000 šilinků (cca 750kč). Vaří na ohni a svítí petrolejkami, vodu berou z vrtu. Chlapec je zdráv. Chlapec rád hraje rugby a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal hráčem rugby. V roce 2018 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.