Domů

Adopce - Antony Ndwiga

Zpět
Číslo dítěte: 41310
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Embu Runyenjees
Země: Kenya
Matka: Jennifer Wambeti, nar. 1969, farmaří
Otec: Jihnstone Njue, nar. 1966, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Anthony je z početné, 8-členné rodiny. Má oba rodiče. Bydlí ve 4 místnostech. Doma vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu nosí z řeky. Je zdravý. Chlapec má rád zábavu s přáteli a ve škole ho nejvíc baví studium divoké zvěře. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Eva Syrovátková, eva.syrovatkova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 708 330

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.