Domů

Adopce - Lendy Oluoch

Zpět
Číslo dítěte: 41325
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rongo
Země: Kenya
Matka: Jane Akinyi Omondi, nar. 1957, farmáří
Otec: John Omondi Nyaguethe, nar. 1947, nežije
Opatrovník: -
Popis situace: Lendy se narodil 7. 2. 2001 a chodí do školy Nyaoke Primary School. Otec již nežije a o rodinu se stará jen matka, která hospodaří na malé farmě a prodává přebytky z úrody. Měsíčně zvládne vydělat jen asi 1000 Ksh, což je zoufale málo. Lendy má 8 sourozenců. Bydlí ve 3 místnostech v pronájmu, vodu si nosí rovnou z řeky a vaří na dříví a svítí petrolejem. Žijí v oblasti Nyaoke ve vesnici Rongo.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.