Domů

Adopce - Saruni Karangwa

Zpět
Číslo dítěte: 41343
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kajiado Magadi
Země: Kenya
Matka: Nambulu Karangwa, nar. 1975, příležitostné práce
Otec: Karangwa, nar. 1967, příležitostné práce
Popis situace: Saroni je čtvrté dítě z pěti sourozenců. Matka má malý obchod v hotelu, zatímco otec pracuje v továrně na prací sodu. Rodiče mají syna na střední škole a oba přispívají na jeho školní poplatky. Saroni má problémy se zrakem, které mu velmi ztěžují život, ale přesto ve škole tvrdě pracuje. Rodina bude velmi vděčná za sponzora, který by je podporoval. Chlapec ráde bere krávy na pastvu a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.