Domů

Adopce - Queen Lucy Amondi Akello

Zpět
Číslo dítěte: 41370
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Rose Achieng Akello, nar. 1978
Otec: Calleb Oluoch Akello, nar. 1973
Opatrovník: -, nar. 1953, farmář
Popis situace: Queen chodí do školy Toto Bora. Oba rodiče zemřeli a tak žije u tety. Má 1 staršího sourozene Lawi Akello, který chodí taky do školy Toto Bora. Měsíčně musí rodina vyžít s 2000 šilinků (cca 500kč). Rodina je 8členná včetně 2 sirotků. Doma vaří na dříví, svítí lampami a vodu berou z blízkého pramene. Dívka je zdravá.
Kontakt: Petra Augustová, petra.augustova@adopceafrika.cz, tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.