Domů

Adopce - Moses Owino Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 41374
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Seline Atieno Atore, nar. 1960, prodává ryby
Otec: James Otieno Alal, nar. 1958, prodává dřevěné uhlí
Opatrovník: -
Popis situace: Moses žije s oběma rodiči. Otec prodává dřevěné uhlí, maminka ryby a měsíčně vydělají asi 9,000 šilinků (cca 2 250 kč). Moses je nejmladší z devíti dětí, většina jeho sourozenců má už vlastní rodinu. Nejstarší je George (krejčí), následují Monica, Margaret, Paul (také krejčí), Nancy, Mary, Solomon a Salome, která žije s bratrem Paulem v Nairobi, kde chodí do školy. Pět členů domácnosti bydlí ve dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na dříví a svítí petrolejkami, vodu berou z pramene. Moses trpí častými bolestmi hlavy. Chlapec má rád hraní her s kamarády a ve škole ho nejvíc baví skautský kroužek. Až vyroste, rád by se stal novinářem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.