Domů

Adopce - Mourine Awino

Zpět
Číslo dítěte: 41395
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Usula
Země: Kenya
Matka: Mary Acunda, nar. 1967, farmářka
Otec: Joseph Anyango, nar. 1963, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Maurine žije s oběma rodiči, kteří jsou farmáři. Chodí do 6. třídy Gogo Primary School. Má 7 sourozenců: nejstarší John – dodělal SŠ v r. 2010, Catherine – chodí na SŠ, Millicent – ukončila ZŠ ale na SŠ ještě nenastoupila, Agness a Kevin – chodí do Gogo Primary, Gaudencia a nejmladší Margaret. Měsíčně má rodina příjem asi 3000 šiolinků (cca 750 kč). Bydlí v polohliněném domku o 2 místnostech, celkem 10 lidí. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z řeky. Během období dešťů má malarické záchvaty. Dívka ráda pomáhá doma a ve škole ji nejvíc baví novinářský kroužek. Ráda by se stala novinářkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.