Domů

Adopce - Calvince Almus Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 41402
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Umoya
Země: Kenya
Matka: Roseline Berile Akinyi, nar. 1984
Otec: Charles Oduor, nar. 1984, zemřel
Opatrovník: (babička/grandma), farmář
Popis situace: Calvinova matka žije, ale chlapec bydlí u babičky a matka pomáhá s jeho obživou. Matka farmaří a babička také. Měsíčně vydělá rodina asi 1000 šilinků (cca 250 kč). Bydlí v hliněném domku o 2 místnostech, vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou z řeky. Chlapec má problém se zuby a je slabý, má vyrážku po těle.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.