Domů

Adopce - Calistus Masika

Zpět
Číslo dítěte: 41426
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Everlyne Miroyo, nar. 1986, v domácnosti
Otec: Philemone Adede, nar. 1984, drobný farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Calystus žije v Tranzoia District, Kitale Matunda ve vesnici Shangalamwe s rodiči a sourozenci: Maxwell Busaka, Felistus Mboga, Ruth Mbone. Otec je drobný farmář a z výnosu malé farmy (asi 6000 šilinků – cca 1500 kč) musí uživit 7člennou rodinu. Bydlí v hliněném domku o 2 místnostech. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Calystus je zdravý a rád hraje fotbal a jezdí na kole. Ve škole ho nejvíc baví novinářský kroužek. Až vyroste, rád by se stal moderátorem v rádiu. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.