Domů

Adopce - Charles Onyango Ouwa

Zpět
Číslo dítěte: 41452
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Jenipher Achieng, nar. 1967, farmaří
Otec: Peter Ouwa Osura, nar. 1958, drobné podnikání
Opatrovník: -
Popis situace: Charles má 7 sourozenců. Narodil se 25. 4. 2002. Rodina žije v třípokojovém domku na venkově. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Měsíčně mají příjem něco kolem 5000 Ksh (1250 Kč) a mají problémy se zajištěním základních potřeb rodiny. Charles je zdravý. V roce 2018 půjde do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Jarmila Palacká, jarmila.palacka@adopceafrika.cz, tel. +420 777 580 503

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.