Domů

Adopce - Mourine Aluoch

Zpět
Číslo dítěte: 41500
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Pamela Auma, nar. 1968, farmářka
Otec: Denis Okello, nar. 1947, farmář
Opatrovník: -
Popis situace: Maureen žije v Kisumu s 5 sourozenci, kteří chodí do školy. Ráda hraje netball a pomáhá doma. Má problémy se zuby. Rodiče vydělají asi 6000 šilinků (cca 1500 kč). Rodina žije ve vlastním hliněném domku o 3 místnostech, vaří na ohni, svítí parafínem a vodu berou z přehrady. Ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.