Domů

Adopce - Magdaline Benter

Zpět
Číslo dítěte: 41502
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Jenifer Atieno Onyango, nar. 1964, farmářka
Otec: John Onyango, zemřel
Popis situace: Magdaline Benter má 5 sourozenců a to Lucy Akinyi, Dan Omondi, Claris Anyango (také v adopci ID 41566), Joseph Otieno a Antony Odhiambo. Narodila se 20. ledna 1995. Žije u své matky ve vesnici. Otec zemřel v roce 2012. Žijí v dvoupokojovém hliněném domku, používají dřevo na vaření, petrolejku pro osvětlení a vodu berou z řeky. Magdalenina matka je farmářka a vydělá 5000 Ksh měsíčně. Magdalena měla zranění v pase, které je špatně zhojené a nemůže proto dělat těžkou práci. Dívka ráda sleduje filmy a ve škole ji nejvíc baví kroužek poezie. Ráda by se stala učitelkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.