Domů

Adopce - Faith Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 41521
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Hellen Adhiambo, nar. 1973, domácí práce
Otec: Evans Odhiambo, nar. 1969, krejčí
Opatrovník: -
Popis situace: Faith chodí na ZŠ do Rehema Learning Centre. Žije s oběma rodiči. Matka vypomáhá v domácnostech a otec je krejčí. Má 3 mladší sestry: Cynthia, Emaculate, Sophy – všechny chodí do stejné školy a jednoho malého brášku Stephena. Rodina má měsíčně asi 7, 500 šilinků (cca 1875 kč) na vyžití. Pronajímají si polohliněný domek, kde bydlí celkem 9 lidí včetně dvou matčiných sester. Doma vaří na vařiči, svítí petrolejkami nebo svíčkami a vodu kupují z rozvodné sítě. Faith má alergii na ryby a má problémy s očima. Faith je chytrá a školu navštěvuje pravidelně. Dívka ráda navštěvuje kamarády a ve škole ji nejvíc baví hudební kroužek. Ráda by se stala umělkyní. V roce 2018 by měla nastoupit do 2. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.