Domů

Adopce - Synthia Auma

Zpět
Číslo dítěte: 41523
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Mary Achieng, nar. 1970, dělá domácí práce
Otec: Peter Asembo, nar. 1966, krejčí
Opatrovník: -
Popis situace: Synthia chodila na základní školu Rehema Learning Centre, kam nyní chodí její sourozenci (Cynthia nar. 2001, Emaculate nar. 2005, Sophy nar. 2008 – nejmladší je Stephene nar. 2012). Dívka v roce 2014 nastoupila na střední školu. Žije s rodiči. Matka vypomáhá v domácnostech a otec je krejčí. Měsíčně má rodina příjem asi 7, 500 Ksh. Pronajímají si polohliněný domek, kde bydlí celkem 9 lidí (rodina spolu s dvěma matčinými sestrami). Doma vaří na dřevěném uhlí a svítí svíčkami nebo petrolejkou. Vodu kupují z vodovodu na ulici za poplatek. Synthia občas omdlévá a čeká ji vyšetření, aby se zjistil důvod. Jejím oblíbeným jídlem je rýže a kuře. Ve škole má nejraději matematiku.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.