Domů

Adopce - Kennedy Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 41572
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Hellen Akoth, nar. 1976, zemřela
Otec: Charles Olela, nar. 1969, zedník
Popis situace: Kennedy má 8 sourozenců, dva jsou také v našem programu - Emmily (ID 41504) a Pamela (ID 41554). Matka zemřela v roce 2016, od té doby se o děti stará otec. Celkem 11-členná rodina bydlí v 4-pokojovém hliněném domě na vesnici. Doma se vaří na dříví a svítí petrolejkou, vodu nosí z řeky. Rodina je závislá jen na nízkém příjmu otce, který si vydělává příležitostnou prací jako zedník - jeho výdělek ovšem nepokryje náklady rodiny, Kennedy proto nemůže chodit pravidelně do školy. Chlapec je zdravý. Chlapec rád tráví čas s kamarády a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal doktorem. V roce 2018 by měl nastoupit do 1. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.