Domů

Adopce - Dancan Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 41576
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Jane Anyango, nar. 1975, drobné podnikání
Otec: James Miphi, nar. 1971, zemřel
Popis situace: Dancan žije s matkou a 3 sourozenci: Stephenem, Margaret a Serfine (ta je také v adopci pod č. 41577). Otec jim zemřel v r. 2009. Matka se snaží uživit rodinu drobným podnikáním (prodej). Doma se vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z vodovodu v ulici za poplatek. Bydlí v dvoupokojovém příbytku z hlíny. Dancan trpí chudokrevností.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.