Domů

Adopce - Metinsellah Ligwilu

Zpět
Číslo dítěte: 41584
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi -
Země: Kenya
Matka: Lynnet Jumba Okanga, nar. 1978, v domácnosti
Otec: Enock Sambay Mukabwa, nar. 1967, řidič
Opatrovník: -
Popis situace: Methusellah má 2 sourozence: Cecil – chodí do školy a je také v adopci pod č. 41583 a Bruce. Otec pronajímá 2 místnosti ve čtvrti Kayole v Nairobi, kde mají přístup k vodě z vodovodu. Doma vaří na petrolejovém vařiči a svítí lampami. Otec má jen příležitostné práce jako řidič a tedy nedostatečný příjem na uživení rodiny a zajištění školní docházky pro všechny děti. Chlapec rád navštěvuje příbuzné. Až vyroste, rád by se stal zdravotním bratrem. V roce 2018 by měl nastoupit do 3. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.