Domů

Adopce - James Atito Sienga

Zpět
Číslo dítěte: 41585
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Mary Khaesy, nar. 1984, farmářka
Otec: Nashon Sienga, nar. 1973, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Otec mu zemřel v r. 2007 a maminka hospodaří na malé farmě. Má 3 sourozence: Jesicah Achieng – chodí také do Gongo Primary a je v adopci pod č. 41579, Celestine Akin a Colins Omondi. Měsíčně matka vydělá asi 2000 šilinků (cca 500 kč) a z toho musí uživit 5člennou rodinu. Bydlí v hliněném domku o 2 místnostech, vaří na ohni a svítí petrolejkami, vodu berou z řeky. Chlapec je zdravý. James doma pomáhá uklízet nebo se starat o zvířata. Jeho snem je hrát fotbal za národní tým Keni.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.